První dny soužití s čerstvě narozeným miminkem jistě přinesou spoustu krásných vzpomínek, možná však dojde i na nějaké výzvy – včetně první koupele. Jaká je tedy nejlepší technika umývání nově narozeného miminka? Brzy přijdete na způsob, který Vám nejlépe vyhovuje a vytvoříte si vlastní režim, mezitím se však nechte inspirovat příběhy prvorodičů. Při představě drobného vrtícího se děťátka v kluzké mýdlové vodě je pochopitelné, proč se někteří rodiče prvního koupání miminka obávají. Pro spoustu rodičů je však čas koupání jedním z nejhezčích okamžiků dne, a s rostoucí sebedůvěrou budete postupně zjišťovat, že každá další koupel je zase o něco snazší. Neexistuje totiž ani správný, ani špatný způsob koupání – každému miminku vyhovuje něco jiného, jak se můžete přesvědčit ze zkušeností těchto maminek :

 

Dokud nebudete připraveni položit svého drobečka do vody, bude stačit, když jej pohodlně položíte na ručník a umyjete mu pouze obličej, krk, ručičky a zadeček. „K očištění jemné dětské pleti někdy stačí jen voda a vata,“ říká Andrea, maminka jedináčka. A aby to bylo ještě snadnější, můžete použít vlhčené ubrousky Baby Dove Sensitive Moisture – jsou jemné jako voda a byly vytvořeny speciálně pro citlivou pokožku miminek, takže ji zanechají sametově hebkou a hydratovanou.

Až přijde čas na první koupel, snažte se, aby bylo v místnosti dostatečně teplo a děťátko koupejte ve vodě o teplotě do 37 stupňů. K mytí používejte jemný mycí gel pro miminka vhodný pro novorozence jako je mycí gel na celé tělo Baby Dove Sensitive Moisture, zejména pokud má miminko suchou pokožku. „Je to lepší než umývání samotnou vodou, protože obsahuje 100% pro pleť přirozené výživné látky, které pokožce navrací vlhkost ztracenou při koupání,“ říká Marie, maminka tří dětí.

 

Možná si myslíte něco jiného, ale čas koupání miminek se opravdu neřídí žádnými pravidly. Od chvíle, kdy se Vám miminko narodí, je na Vás, jak často je koupete a kdy. Někteří rodiče řadí koupání do večerních hodin, ale jak zjistila Laura, maminka dvou dětí, jí lépe vyhovuje ranní koupání: „Když byla obě moje miminka malá, koupala jsem je vždy dopoledne, protože byla čilá a odpočatá“

 

text a foto : DOVE Baby