FENOMÉN PRACUJÍCÍCH A PODNIKAJÍCÍCH MAMINEK JE VŠUDE KOLEM NÁS, A KDO SI TOHO PROZATÍM NEVŠIML, TAK MÁ ASI OČI POŘÁD ZAVŘENÉ. PROTO JSME SE ROZHODLI TROŠKU ODKRÝT, KDO STOJÍ ZA NĚKOLIKA NÁMI OVĚŘENÝMI KOUSKY, NA KTERÉ V REDAKCI NEDÁME DOPUSTIT, A ROVNOU VÁM PŘEDSTAVÍME, KDO TYHLE PODNIKAJÍCÍ MAMINKY JSOU, CO JE JEJICH INSPIRACÍ A PROČ.

GAGA’S PLENY

Nejvyšší level udržitelnosti si vzala za své Petra, když čekala svého prvního synka Matěje, a i když ji okolí zrazovalo, rozhodla se jít do látkování. Problém ale nastal, když zjistila, že na trhu není nic, co by poměrně hubenému Matějovi sedlo, a tak vytvořila GAGA’S plenku s gumičkami kolem nožiček – takže se zamezilo jakémukoliv protékání a nezaleží na tom, jak ducaté vaše miminko je. Postupně se produkty, o které si samotné maminky psaly, přidávaly do GAGA’S eshopu a neustále se zlepšovaly. A krásným oceněním pro GAGA’S team je spokojenost maminek i miminek, které se jim vrátilo i v podobě vítězství ankety Plena roku, kde jejich All in one vyhrála Plenu sympatie.

 

 

MONPERI

 

V roce 2012 chtěla Natálie pro svoji dceru Dorotku plenku, která by udržela děťátko v klidu a suchu. Zároveň myslela na to, co se s plenou stane za 20 let, jestli tato plenka nebude, jako ostatní plastové a další odpady, ohrožovat naši planetu – a tak vznikla ekologicky šetrná plenka MONPERI, ke které se přidalo mnoho dalších produktů. „Víle Monperi“ se začalo dařit, vytvořila si místečko na českém trhu, a k ekologičnosti se přidala myšlenka pomáhat ostatním – například Petříkovi a dalším dětem s nemocí motýlích křídel, dětem z Dětského centra Plzeň nebo seniorům s Domovinky.

 

MINU

Mari Pražská miluje styl a komfort a ten ráda dopřeje i své dceři Vilmě. Jakožto maminka, podporující kontaktní rodičovství, si se svým miminkem zamilovala nošení. K šátkování se ale rozhodla trochu jinak! Svým přístupem k udržitelnosti se po pečlivém výběru rozhodla dát ušít první šátek z přírodního materiálu z bukového dřeva. Překvapivě jemný povrch a hedvábný lesk, to je to, co zaujme na první pohled, ale výhody vidí i ve vyšší odolnosti proti vytahování v porovnání například s bavlnou. Šátky MINU jsou úžasně měkké a hebké i po mnohonásobném praní a v kombinaci se stylovými barvami jsou konečně to, co ocení i moderní rodiče. V neposlední řadě i díky svému materiálu jsou výjimečně ekologické, což se za nás v dnešní době dostává na přední místa důležitosti.

 

 

 

Text : tehule.com

Foto :Minu.cz, Gagapleny.cz, Monperi.cz