Těhotenství v dnešní době probíhá na půl v práci, na půl zařizováním všeho ostatního. Některé maminky se dokonce zvládnou v devátém měsíci přestěhovat. Většina z nás vůbec nemá čas si na chvíli sednout, uvědomit si, co se vlastně děje, nebo si to dokonce užívat.

Překvapivě, i když mnoho žen má panickou hrůzu z focení, obzvlášť v těhotenství, to je právě ta příležitost, kdy si můžete odpočinout, vydechnout a udělat si hezkou chvilku se svým bříškem.
Boudoir. Slýcháme to zvláštní slovo v souvislosti s focením a důležitě přikyvujeme, protože je nám trapné říct, že nevíme co to je. Navíc si domyslíme, že to bude něco jako Glamour nebo Fashion, prostě nějaké další focení hezké holky. V podstatě to je pravda. Je to další focení hezké holky. Ale stejně tak můžeme říct, že máme chuť na mraženou smetanu s cukrem, ale místo toho říkáme, že bychom si dali ZMRZLINU. Slovo “boudoir” pochází z francoužštiny a je historickým označením dámské místnosti. Privátní ložnice dámy, nebo salónku, kam se ženy odebíraly poklábosit. Každopádně to bylo ženské území. K fotografii se tento výraz přilepil již v jejich začátcích. Nejedná se totiž o obyčejný portrét. Boudoir fotografie je intimní záležitostí, určenou muži, na kterém dámě záleží. Manžel, přítel, milenec,… Záleží jen na vás, čí srdce si chcete získat. Kromě okouzlení muže našeho srdce plní Boudoir focení další důležitou úlohu – okouzlit nás.

Každá máme komplexy, obzvlášť v těhotenství. Moc tlustá, horší pleť než dřív, vypadávající vlasy, oteklé nohy,… Ano, v těhotenství se ženské tělo mění všemi možnými způsoby. Boudoir focení Vám pomůže se vidět krásná i když vypadáte jinak než jste zvyklá. Úkolem Boudoir focení je zamilovat nás do sebe samy. Do svého těla, své osobnosti, svých nedokonalostí, které nás dělají jedinečnými. Abychom se přijaly takové, jaké jsme a měly se rády.

V každodenním životě nemáme dost času na sebe. Práce, domácnost, přátelé, děti, mazlíčci, rodiče, a tak dále a furt dokola do odpadnutí. Ve 25 letech nás začínají konstantně bolet záda, máme unavenou, pomačkanou pleť, šedivé vlasy přibývají a pak nám ještě přítel řekne, že jsme málo ženské a mohli bychom se více upravovat… Paráda, díky miláčku, tak umyj ten záchod a já jdu na manikúru, co ty na to?

Okolí nás přestává vnímat jako křehké bytosti, o které je potřeba pečovat. Proč taky? Dveře si podržíme samy, nemluvě o kabátu. V lodičkách před odchodem do divadla přivrtáme poličku a máme každá minimálně 8 rukou. Jedna žehlí, druhá vysává, třetí krmí dítě, čtvrtá posílá fakturu,… Některé z nás zvládají i v dnešní době být ladné dámy, obdivované kamkoli vejdou. Klobouk dolů. Většina z nás se ale rozdá do posledního smítka pro práci, rodinu, přátelé a nenechá ani kousek toho báječného člověka pro sebe. Zapomene, že si vlastně taky zaslouží lásku, a nejen od okolí, ale hlavně sama od sebe.Můžeme si říct, že na sobě začneme v tomto ohledu pracovat. Nebo si můžeme dopřát Boudoir zážitek. Nechat o sebe pečovat profesionální make-up artistku a fotografku, připomenout si svou ženskost a zhmotnit ji v podobě fotografií, abychom už na ni nemohli zapomenout.

Nebojte se toho.

Focení s First Smile Photography probíhá v příjemném prostředí s poklidnou hudbou v pozadí a šálkem sypaného čaje. Je to čistě ženská záležitost, fotografka Eva a make-up artistka Sabina jsou stejné holky, které taky trápí celulitida, nedostatek pozornosti od partnera a koblížkárna za rohem. Nesoudí Vás ani za to jak vypadáte, ani za to jaká jste.  Spíš si to představte jako relaxační dopoledne ze kterého ještě ke všemu vzniknou fotky, zachycující tohle jedinečné období Vašeho života.To jakým způsobem se focení uchopí je na Vás nebo na fotografce. Záleží jestli chcete být sama sebou nebo jestli byste si ráda vyzkoušela nějakou novou roli.

First Smile Photography se snaží aby každé focení bylo jedinečné. Holky nikoho nenutí do líčení/outfitů/póz, ve kterých by se nastávající maminky necítily komfortně. Každá žena je jiná a v zájmu všech je příjemně strávit čas a vytvořit krásnou vzpomínku jak ve formě zážitku, tak fotek. A hezká fotka vznikne pouze, když budou všichni dobře nalazeni a budou si proces užívat.

 

TEXT A FOTO: FIRST SMILE PHOTOGRAPHY