Jak se stane, že dvě maminky na mateřské založí a rozjedou úspěšnou firmu?

Kristýna: Dlouho jsme hledaly nějakou příležitost k podnikání, ale pořád nic nebylo ono. Věděly jsem, že chceme, aby to bylo “o dětech” protože se nám kolem nich točil celý náš současný život a pak Silvi objevila v zahraničí dětská hnízda, která v té době v Čechách nebyla k dostání.

Silvi: Já jsem hnízdo dostala jako dárek pro své první miminko od své sestřenice ze Švédska a byla jsem z něho od prvního okamžiku nadšená. Můj syn Victor ho miloval, krásně v něm spinkal. Tím, že je hnízdo přenosné a lehké, mohli jsme ho vzít kamkoliv sebou, nosila jsem ho všude po bytě a nepotřebovala dvě postýlky nebo koše. Prostě to byla jedna z nejlepších součástí výbavičky, kterou jsem měla. Nechápala jsem, že to v České republice není k dostání  a tak jsme se rozhodly, že je začneme vyrábět a to byl vlastně náš první produkt pro MimiConcept.

Žádný kojící polštář, ani nic podobné Vám hnízdo nenahradí. Má to mnohem víc funkcí.


 

Jaké byly začátky? Přeci jen jste měly malá miminka . . .

Silvi: Začátky byly dost těžké. Já byla zrovna v šestinedělí a do toho řešit vše kolem firmy bylo náročné. Ale věděla jsem, že hnízda fungují, a i věřila, že budou mít úspěch.

Kristýna: Já s troškou nadsázky ráda říkám, že základy naší firmy jsme položily během nočního kojení :)..  To byl čas, kdy nás nikdo nerušil, kojily jsme přibližně stejně a v tu domu jsme přes mobil vše plánovaly a ladily detaily. Od té doby jsme ušly velký kus cesty. Z původně jednoho produktu MimiConcept nabízí přes 11 produktů a stále rosteme.

V čem se liší MimiConcept od ostatních značek?

Kristýna: Asi v celkovém přístupu. Jsme mámy, to nám nikdo neodpáře a jsme navíc mámy, které pracují, takže naše výrobky jsou funkční. Nemáme v nabídce nic, co by nefungovalo nebo jsme sami neodzkoušely na vlastních dětech. S čím se taky pojí kvalita materiálu, ta je pro nás na prvním místě, žádné levné necertifikované látky, ale vše si hlídáme aby mělo vysoký standart a splnilo ty nejpřísnější testy.

Silvi: A Design, ten je pro nás hodně důležitý. Když jsem čekala své první dítě, zjistila jsem, že není možné sehnat nic, co by se mi líbilo. Jednoduché, čisté, a stylové, aby náš domov nezaplavili kachničky, medvídci, atd 🙂 Proto jsme se rozhodly, že MimiConcept půjde jiným směrem, budou to sice věci pro děti, ale designové a čisté, aby zapadly do jakéhokoliv prostoru.

Kristýna: Ano, to je pravda, člověk si tak nějak hezky vytvoří svůj byt či dům. Každá věc má svoje místo a pak přijdou děti a najednou zjistíte, že jste v zajetí žabiček, medvídků a šílených barevných podložek na hraní. A váš krásný designový obývák je pryč.

Silvi: Přesně proto má MimiConcept velmi čistý a krásný design. A pak jsme se rozhodly, že to posuneme ještě dál a začaly spolupracovat s českými designéry a ilustrátory na návrzích našich nových produktů. Minulý rok jsem jsme zařadily velmi úspěšnou kolekci od českého ilustrátora Patrika Antczaka a letos již pracujeme na nové s další známou a šikovnou ilustrátorkou. Na přelomu roku Vám představíme novou kolekci 🙂

Co je nejtěžší na práci při mateřské?

Kristýna: Čas, je ho málo :). Umět si čas rozvrhnout a naplánovat a dodržet to.

Silvi: Ano, čas a asi i umění vybalancovat být pracující mámou. Vždy máte pocit, že nejste zrovna tam, kde vás je potřeba. Ale asi mluvím za nás obě, když řeknu, že nás práce baví a naplňuje. Věřím, že šťastná máma, šťastné dítě a nám dvěma a našim rodinám to takhle vyhovuje.

ak jste se cítila hned po porodu? Myslela jste na práci?

Kristýna: Ha ha ha já ano, s Ellou jsem měla skvělý porod. Ona je celkově povaha, že se s ničím moc nemaže, takže to tak vypadalo i při porodu. Za 8 hodin byla venku a já za další 2 hodiny na pokoji již vyřizovala emaily. Ellinka spinkala a mě bylo fajn.

Silvi: Asi hned po porodu ne, protože se můj první syn nakonec narodil císařským řezem, měla jsem co dělat sama se sebou, a nápad MimiConcept vlastně vzniknul v mém šestinedělí tak u mně to šlo postupně. Teď jsem těhotná podruhé a teda už řeším, jak to všechno skloubím. Chci věřit, že to bude klidné miminko a bude hezky spinkat v kanceláři 🙂

Musíte zvládnout práci i rodinu. Stalo se vám někdy, že jste si sedla a řekla: „Já už nemůžu dál…“?

Silvi: Tak to se nám stává s celkovou pravidelností, ale naštěstí máme jedna druhou a zatím se nám to nikdy nestalo ve stejný čas :). Takže se vždy navzájem podržíme, ujistíme a pomůžeme si. V tomhle je výhoda, že je Váš obchodní partner taky máma. Prostě když máte důležitou schůzku a dítě ráno herečky, tak to ta druhá za vás s naprostou samozřejmostí vezme, jelikož to chápe.

Kdybych měla dát jen jednu jedinou radu ohledně šestinedělí, pak by to bylo:

Kristýna: Přežít, na konci tunelu je světlo, nebojte.

Silvi: Každý ať dělá to, co ho naplňuje štěstím a věří sám v sebe.

Co Vás nejvíc na mateřství překvapilo:

Kristýna: možná to bude znít jako klišé, ale totální láska, která nemá hranice ani omezení. Pamatuji si, když jsem čekala svoje druhé dítě, jak jsem si říkala, že není možné, abych mohla ještě někoho tak milovat jako svého syna Adama. A pak se narodila Ella a najednou ta šílená obrovská láska byla dvojitá. Takže asi ta schopnost tak moc milovat… jo a ještě spánková deprivace, s tím jsme nepočítala 🙂

Silvi: Já to osobně čekala horší, a že mi všechno skončí. A naopak je to krásné a všechno jen začalo 🙂

Kde je MimiConcept dneska?

Kristýna: Za ty tři roky jsme ušly dlouhou cestu, sem tam klikatou. Ale dnes nabízíme kromě produktů malých hnízd, hnízda pokračovací do 36 měsíců, která jdou na dračku. Spací pytlíky v různých velikostech, jak letní tak zimní, zavinovačky s antibakteriální výplní a taky s výplní z husího peří, nové měnitelné potahy na BigMimi, doplňky pro miminko a také pár dalších skvělých produktů, které budou koncem roku, tak si to zatím necháme pro sebe. Všechno se včas dozvíte na našem Instagramu 🙂

Silvi: Ano, a taky na podzim máme připraveny dva krásné charitativní projekty protože pomoci není nikdy dost. 🙂